Zasiłek pogrzebowy nie zmieniał się od trzynastu lat. Przyszła zatem pora na zmiany, biorąc pod uwagę chociażby szalejącą inflację. Wielu osobom dotychczasowe 4 tys. zł nie starczały na wiele, a były zaledwie kroplą w morzu potrzeb. Teraz zasiłek ma sporo wzrosnąć.
Okolice Glinianki, a w szczególności tereny otaczajace jezioro Cegielnia, od lat cieszą się popularnością wśród mieszkańców Zielonej Góry, którzy chętnie spędzają tam letnie dni i wieczory. Aby w pełni korzystać z walorów tego miejsca, dbanie o jego czystość i atrakcyjność są kluczowe.
Przed nami Czarny Wtorek, czyli akcja zbierania podpisów oraz protest w obronie praw kobiet. 3 października o godz. 17.00 uczestnicy zbiorą się na Placu Bohaterów w Zielonej Górze.
Jak długo żyje przeciętny Lubuszanin? Z danych Urzędu Statystycznego w Zielone Górze wynika, że w 2016 r. mężczyźni żyli przeciętnie 73 lata, natomiast kobiety 81,4. Oznacza to, że w porównaniu z rokiem 1995 trwanie życia wydłużyło się o blisko 6 lat.
Główny Urząd Statystyczny przedstawił szczegółowe dane na temat polskich województw. Pod lupę wziął m.in. zarobki, zatrudnienie, zasoby mieszkaniowe, bezpieczeństwo, dochody i.in. Z raportu wynika, że Lubuskie ma najmniejszą stopę bezrobocia, na Opolszczyźnie jest najwięcej osób w wieku nieprodukcyjnym, a Mazowsze dominuje pod względem zaludnienia, zarobków czy zasobów mieszkaniowych.
W przyszłym roku przypada setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zielonogórscy radni dla należytego upamiętnienia tego historycznego wydarzenia proponują budowę pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego. Zachęcają polityków i wszystkich mieszkańców miasta do wspólnej inicjatywy.
Rodziny zmarłych z Sulęcina i okolic są oburzone, że klepsydry wiszące na słupach ogłoszeniowych są zaklejane ogłoszeniami i reklamami firm.
W czwartek 15 grudnia w Zielonej Górze odbędzie się głośna próba nowo zainstalowanych elektronicznych syren alarmowych obrony cywilnej.