Telefon komórkowy dawno przestał być używany wyłącznie do rozmów i przesyłania wiadomości tekstowych. Zaczęło się od MMS-ów, i gier. Z biegiem czasu oczekiwania były coraz większe. Dziś miejsce starych, poczciwych komórek zajęły smartfony, a ilość dostępnych za ich pośrednictwem aplikacji przyprawia o zawrót głowy. Warto jednak być z nimi na bieżąco, bo część z nich może przydać się do osiągania naszych celów.

Marysia ze Strzelec Krajeńskich zgubiła swój telefon. Dziewczynka postanowiła napisać ogłoszenie i poprosić o pomoc. Sprawą zainteresowali się policjanci!

W Świebodzinie pojawili się oszuści. W ostatnim czasie złodzieje kilkakrotnie próbowali oszukać seniorów podczas rozmowy telefonicznej. Niestety udało im się omylić 72-latkę, która przekazała im ponad 15 tysięcy złotych.

Żagańscy policjanci poszukują sprawcy kradzieży. Mężczyzna podjechał rowerem pod ciężarówkę, a następnie ukradł z kabiny telefon. Całą sytuację zarejestrowała kamera monitoringu.

Oszuści podający się za policjantów ciągle atakują osoby starsze. Do kolejnego incydentu doszło w środę, 18 lipca. Do 78-letniej zielonogórzanki zadzwonił fałszywy policjant, który wyłudził dane do konta bankowego starszego małżeństwa. Policja po raz kolejny apeluje o ostrożność i nieprzekazywanie pieniędzy obcym osobom.

Większość Polaków wybiera płatności elektroniczne zamiast gotówki. Cenione są za innowacyjność, wygodę, oszczędność czasu i łatwość korzystania. To konkluzje badania przeprowadzonego na zlecenie firmy eService w ramach kampanii społecznej „Warto Bezgotówkowo". Polacy pokochali płacenie kartą i smartfonem, a dla niemal 70 proc. z nich to najwygodniejszy i najszybszy sposób rozliczania zakupów. Im wyższa kwota, tym chętniej uiszczają ją elektronicznie.

Miejski Zakład Komunikacji w Zielonej Górze wprowadził nową formę zakupu biletów jednorazowych i dobowych za pomocą aplikacji mobilnej moBilet.

Prawie co czwarty wypadek drogowy jest skutkiem korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy. Rosnąca skala tego niebezpiecznego zjawiska to sygnał do wprowadzenia dla kierowców działań motywujących do zmiany złych drogowych nawyków. Dlatego rusza projekt „Nie [przy]dzwoń za kierownicą”.

Strona 1 z 2

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top