Święta Bożego Narodzenia przede wszystkim kojarzą się z rodziną. Słusznie, bo to idealny moment, aby zwolnić i spędzić czas w gronie najbliższych. A jakie są typowe polskie zwyczaje? Przedstawiamy te najpopularniejsze.
W dobie smartfonów i internetu, magia listów wcale nie słabnie. To właśnie ta forma komunikacji ma niezwykłą moc. Dziś złościmy się, kiedy na odpowiedź w komunikatorze czekamy pięć minut, a kiedyś potrzeba było nawet tygodni! Dlaczego wciąż warto pisać listy?
Karnawał to czas zabaw, maskarad, balów zimowych i pochodów. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli, a kończy we wtorek przed Środą Popielcową, która oznacza początek Wielkiego Postu.
W sobotę 18 listopada odbędzie się II Święto Młodego Lubuskiego Wina w Lubuskim Centrum Winiarstwa w Zaborze.
Kolejna ciekawa propozycja Muzeum Etnograficznego w Ochli. Tym razem nawiązanie do tradycji winiarskich, czyli Winobranie.
Muzeum Ziemi Lubuskiej zaprasza na wystawę przedstawiającą historie nieistniejącej już dziś Lubuskiej Wytwórni Win w Zielonej Górze.
Winiarska Wiosna w Lubuskim Centrum Winiarstwa to bezpłatne warsztaty winiarskie. Marszałek Elżbieta Anna Polak serdecznie zaprasza wszystkich chętnych to udziału. W programie trzy ciekawe panele i wiele atrakcji.
Wydarzenie „Idą święta” czyli tradycyjne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W klimatycznych wnętrzach muzealnych zagród będzie można poczuć się jak w dawnej wsi, kiedy to ludzie spotykali się w domach i wspólnie pracowali, robili ozdoby, śpiewali, rozmawiali i bawili się.