Zgodnie z wieloletnią tradycją w nadchodzący weekend w stolicy Północnej Brabancji - Bredzie delegacja Czarnej Dywizji odda hołd swoim poprzednikom, żołnierzom 1. Polskiej Dywizji Pancernej, wyzwolicielom Holandii w październiku 1944 roku.
We wtorek, 10 października w 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie odbyło się spotkanie przedstawicieli mediów z żołnierzami, którzy wywalczyli podium w zawodach Worthington Challenge w Kanadzie.
Pierwsze dwa dni kanadyjskich zawodów Worthington Challenge 2017, były dla polskich czołgistów z 10 Brygady Kawalerii Pancernej prawdziwym sprawdzianem ich umiejętności, wiedzy, wytrzymałości fizycznej i ducha walki.
We wrześniu w Wielkopolskiej Brygadzie przeprowadzany jest cykl szkoleń przeznaczonych dla personelu wojskowego objętego średnim poziomem ryzyka zajścia zdarzenia izolacji na teatrze działań.
Policjanci oraz pracownicy cywilni z Międzyrzecza zebrali zabawki i artykuły szkolne, które trafią do ubogich dzieci w Bośni i Hercegowinie. Oficjalne przekazanie zebranych rzeczy żołnierzom z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. To wspólny gest, który z pewnością będzie kontynuowany, aby wspomóc potrzebujących z południowo-wschodniej części Europy.
W tym roku mija dokładnie dwadzieścia lat od pierwszego wyjazdu oficjalnej delegacji Czarnej Dywizji na „polskie pole bitwy” rozciągające się w centrum Normandii. Tak określili Falaise i Chambois alianci miejsce, gdzie polscy pancerniacy pod dowództwem generała Stanisława Maczka stoczyli w sierpniu 1944 roku swoją najkrwawszą bitwę.
24 i 25 marca odbyły się uroczystości związane z ucieczką kilkudziesięciu żołnierzy z obozu jenieckiego Stalag Luft III, scenariusz obchodów rocznicowych miał charakter militarno – sportowy.
Szeregowy Łukasz Świderski, żołnierz 34. Brygady Kawalerii Pancernej, trenujący w sekcji Thai Kick Boxingu WKS Sobieski w Żaganiu stoczy walkę o Pas Zawodowego Mistrza Polski organizacji World Kickboxing And Karate Association w wadze ciężkiej.