Policyjne ćwiczenia obronne TARCZA-16 (ZDJĘCIA)

21 wrzesień 2016
Autor: 

Gorzowska policja przeprowadziła ćwiczenia obronne, które polegały na sprawdzeniu stanu mobilizacyjnego, przewidzianego dla gorzowskiej komendy. W ćwiczeniach wzięło udział trzydzieści osób. Przez cały dzień uczestniczyli w zajęciach teoretycznych i praktycznych, nabywając wiedzę dotyczącą użycia i obsługi broni palnej, technik interwencji czy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tegoroczne ćwiczenia TARCZA-16 przeprowadzone zostały w czterech miastach naszego województwa, w tym w Gorzowie Wlkp. W niedzielę (18 września), punktualnie o godzinie siódmej rano na parkingu gorzowskiej komendy stawiło się zgodnie z wezwaniem 30 mężczyzn. Osobom tym wcześniej nadano przydziały organizacyjno – mobilizacyjne w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. Po dopełnieniu formalności osoby biorące udział w tegorocznej TARCZY-16 przebrały się w policyjne umundurowanie ćwiczebne oraz udały się na śniadanie, aby w pełni sił przystąpić do zajęć.

Oficjalnego rozpoczęcia ćwiczeń dokonał I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gorzowie Wlkp., nadkom. Wiesław Adamski, który powitał zgromadzonych przed komendą uczestników zajęć ćwiczebnych. Pierwsza część ćwiczeń miała charakter teoretyczny. Uczestnicy szkolenia nabywali podstawową wiedzę dotyczącą zasad BHP, ochrony informacji niejawnych, zasad i przypadków użycia broni palnej. W związku ze specyficznym charakterem ćwiczeń omawiano również zadania realizowane przez Policję na rzecz Sił Zbrojnych RP, a także podstawy prawne militaryzacji. Po zakończeniu części teoretycznej odbyła się przerwa, podczas której ćwiczący zjedli obiad. Drugą częścią ćwiczeń były zajęcia praktyczne. Cała grupa została podzielona na dwa, 15-osobowe plutony. Każdy z nich brał udział w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zapoznawał się z zasadami użycia różnego rodzaju gaśnic pożarniczych. Największym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia dotyczące broni palnej, a zwłaszcza prób strzeleckich, dokonywanych za pomocą celownika laserowego. Dzięki temu, bez wykorzystania amunicji, uczestnicy szkolenia mogli przećwiczyć zgrywanie przyrządów celowniczych w przypadku strzelania do tarczy. Ostatnim punktem zajęć był pokaz technik interwencji przygotowany i zaprezentowany przez gorzowskich policjantów Wydziału Sztab Policji. Wszyscy uczestnicy szkolenia na zakończenie zajęć otrzymali stosowne zaświadczenia, poświadczające odbycie i zaliczenie ćwiczeń organizacyjno – mobilizacyjnych TARCZA-16.

W zajęciach praktycznych Gorzowską Policję wspierali strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp.

 • Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  Finałowe starcie w „Ninja Warrior Polska”. W grze Lubuszanie (ZDJĘCIA)

  We wtorek, 12 kwietnia, w Polsacie finałowy odcinek V edycji „Ninja Warrior Polska”. W grze dwóch lubuskich zawodników. To Krzysztof Spławski z Zielonej Góry i Paweł Murawski z Żagania. Czy wśród nich znajdzie się ten, który po raz pierwszy w Polsce zostanie wojownikiem Ninja?

 • Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  Ciało noworodka w kontenerze na śmieci

  10 kwietnia w Skwierzynie ujawniono zwłoki noworodka. Dziecko było wrzucone do kontenera na śmieci. 

 • O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  O tym jak Lubuszanie Polskę obudzili

  Robert Motyka i Marek Starybrat dołączyli do grona prezenterów Radia ZET. Od 4 kwietnia budzą słuchaczy w „Dzień dobry bardzo”.

 • Gorzowski stadion przed modernizacją

  Gorzowski stadion przed modernizacją

  Postawiono już pierwsze kroki na drodze do modernizacji stadionu przy ulicy Olimpijskiej w Gorzowie.

 • Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Jestem, myślę, segreguję. Nowa kampania edukacyjna związku MG-6

  Warsztaty kreatywnego wykorzystania odpadów, spotkania z mieszkańcami, film edukacyjny na temat właściwego postępowania z odpadami, a także Festiwal Ekologiczny, w formie on-line, to tylko niektóre działania Związku Celowego Gmin MG-6, które będą realizowane w ramach kolejnej odsłony kampanii edukacyjnej pn. „Jestem, myślę segreguję”.

 • Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Sezon rowerowy rozpoczęty. Zabezpiecz swój rower!

  Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze zapraszają wszystkich właścicieli jednośladów do znakowania swoich rowerów. Pamiętajmy, że rowery oznakowane są mniej atrakcyjne dla złodziei, a dzięki temu są bardziej bezpieczne!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u