Uniwersytet Zielonogórski na Targach ABSOLWENT

02 marzec 2018
Pixabay

6 i 7 marca 2018 r. w godz. od 9.00 do 14.00 w hali sportowej VI Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Świętych Cyryla i Metodego 9 (dawniej Gimnazjum nr 2) odbędą się Targi Absolwent, podczas których uczniowie szkół ponadgminazjalnych będą mogli się zapoznać z ofertą szkół wyższych. Wśród wystawców nie zabraknie Uniwersytetu Zielonogórskiego, którego przedstawiciele będą również na Targach w Gorzowie Wlkp. (13 – 14 marca br.).

Pracownicy uniwersyteckiego Biura Rekrutacji będą do dyspozycji zainteresowanych uczniów i nauczycieli przez całe dwa dni targowej imprezy. 

Zielona Góra, 6 marca 2018 r.(wtorek)

1. Wydział Mechaniczny Zakład Inżynierii Biomedycznej

Pokaz "Chirurgia po inżyniersku - innowacyjne techniki w medycynie"- zainteresowani będą mogli zabawić się w chirurga i przeprowadzić zabieg usunięcia ciała obcego z modelu- misia- przy użyciu prawdziwego laparoskopu. Ponadto zaprezentujemy implanty kostne oraz jeżeli będzie wystarczająca ilość miejsca, możemy zorganizować warsztaty z szycia nićmi chirurgicznymi oraz wkręcania stabilizatora w kość.

2. Wydział Artystyczny Instytut Muzyki

Prezentacja oferty edukacyjnej Instytutu Muzyki (prezentacja PowerPoint, ulotki, nagrania z koncertów),

Prezentacja krótkiego filmu o Instytucie Muzyki (4').

Prezentacja możliwości przykładowego instrumentu - trąbki

3. Wydział Zamiejscowy w Sulechowie

* Instytut Nauk o Żywności i Agrotechniki

„Niezła zadyma” - Kuchnia molekularna z wykorzystaniem ciekłego azotu

„Chemia wisi w powietrzu” - Pokazy chemiczne

* Instytut Administracji i Turystyki

„Nowe trendy w turystyce- o aplikacjach turystycznych słów kilka (geocaching, drive app, quest)” – prezentacja miejskich aplikacji turystycznych/na czym polega nowoczesne zwiedzanie.

Zielona Góra, 7 marca 2018 r.(środa)

1. Wydział Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska

* Zakład Technologii Wody Ścieków i Odpadów

Pokaz laboratoryjny

W ramach pokazu przeprowadzone zostaną w skróconej wersji przykładowe zajęcia laboratoryjne z zakresu technologii wody. Przeprowadzone zostaną procesy koagulacji, sedymentacji i filtracji wody. Przebieg procesów będzie kontrolowany na podstawie pomiaru parametrów wody (oznaczenie żelaza i mętności wody). Celem pokazu jest włączenie uczniów odwiedzających targi do wykonywania doświadczeń. Zaprezentowane zostaną sprawozdania z ćwiczeń laboratoryjnych w zakresie związanym z pokazem oraz przykładowe projekty stacji uzdatniania wody.

* Architektura

Pracownicy Katedry Architektury i Urbanistyki oraz studenci kierunku architektura zaprezentują ideę „zrównoważonego rozwoju” w projektowaniu architektonicznym i urbanistycznym. Idea nawiązuje do humanizacji środowiska oraz uznaje potrzeby funkcjonowania człowieka w zgodzie z naturą i uwzględnia ograniczenie nieodwracalnych skutków przekształceń środowiska naturalnego. Problematyka ta była przedmiotem zadania naukowo-badawczego pt.: „Proekologiczny, doświadczalny zespół zabudowy atrialnej” podjętego przez zespół pracowników naukowo-dydaktycznych pod kierownictwem prof. Z. Bacia w Katedrze Architektury i Urbanistyki na WBAiIŚ UZ. Zmiana w podejściu do kształtowania zespołów mieszkalnych i osiedli zaprezentowana zostanie na przykładzie zespołu zabudowy złożonego 18 budynków w zabudowie atrialnej przeznaczonych dla samotnych matek z dziećmi i osób starszych atrialnej realizowanego we wsi Krzywa w gminie Nowogród Bobrzański przez Fundację Wzajemnej Pomocy „Arka” ​z pomocą studentów z Koła Naukowego „Architektura w Przestrzeni Zrównoważonej” w ramach LETNICH I JESIENNYCH SZKÓŁ ARCHITEKTURY. W trakcie targów Edukacyjnych ABSOLWENT 2018 będą także budowane modele przestrzenne w dwóch skalach: architektonicznej (ARCHI-Lab) - domów atrialnych i urbanistycznej (URBAN-Lab) dot. fragmentów miasta​ (papier/pianka/tektura).

Druga część ​dotyczyć będzie idei projektowania parametrycznego z użyciem narzędzi cyfrowych i ich roli w architekturze XXI na przykładzie projektu pawilonu. Projekt zostanie zademonstrowany w postaci modelu cyfrowego opartego na zapisie parametrycznym Non Uniform Rational B-Spline (NURBS), który umożliwia wizualny język skryptowy dostępny w aplikacjach programów Rhinoceros-Grasshopper oraz tradycyjnego modelu fizycznego wykonanego z papieru/tektury.

* Instytut Budownictwa

- pokaz skaningu termograficznego.

2. Wydział Matematyki, Informatyki i Ekonometrii

„Z MATEMATYKĄ W PRZYSZŁOŚĆ”

Na warsztatach zapoznamy uczestników z ciekawymi zagadnieniami i osiągnięciami wielkich matematyków pokazując w ciekawy, zrozumiały sposób jak bardzo matematyka nas otacza i jak ważną rolę odgrywa w naszym życiu. Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję poprzez eksperymentowanie kartką papieru, kostkami, klockami i balonami w praktyczny sposób rozwiązywać matematyczne problemy.

Ponadto opowiemy o :

Czy trudno jest studiować na matematykę?

Dlaczego warto studiować matematykę na UZ?

Koniec studiów i co dalej?

Zatrudnię matematyka od zaraz!

Branże dla absolwenta „Królowej Nauk”: IT, bankowość, finanse, consulting, edukacja, ubezpieczenia, przemysł

3. Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu – dr Ewa Skorupka

Zakładanie i zdejmowanie szwów chirurgicznych w wykonaniu uczestników Mistrzostw Polski w Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny;

Prezentacja sprzętu wykorzystywanego w praktycznym nauczaniu na kierunku pielęgniarstwo (wkłucie dożylne, domięśniowe);

Prezentacja narzędzia diagnostycznego do oceny funkcjonalnej pacjenta: Functional Movement System (FMS).

Gorzów, 13 marca 2018 r. (wtorek)

1. Biuro Promocji

2. Biuro Rekrutacji

3. Wydział Zamiejscowy w Sulechowie – kuchnia molekularna

Gorzów, 14 marca 2018 r. (środa)

1. Biuro Promocji

2. Biuro Rekrutacji

Wydział Artystyczny – jak w Zielonej Górze

Wystawcy zabiorą ze sobą klawiaturę midi. Jest to klawiatura, która wygląda jak mały syntezator - można ją podłączyć do komputera. Zaproponują uczestnikom zabawę muzyczną.

Katarzyna Mayer-Bzowa

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top