Z kraju, ważne dla regionu

Awaria Facebooka w całej Polsce. Użytkownicy zostali wylogowani i pokazał się im komunikat "sesja wygasła". Nie działa też Messenger.

Awaria Facebooka w całej Polsce, ale też za granicą. Użytkownicy zgłaszają również problemy z działaniem aplikacji Messenger na komputerze.

Karetka w każdej gminie, Fundusz Ochrony Ludności i korpus ratowników medycznych w straży pożarnej. To nowe obietnice rządu ogłoszone dziś na konferencji.

Dziś, w Krakowie odbyły się uroczystości pogrzebowe zmarłego 29 marca 2020 r. - jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów - Krzysztofa Pendereckiego – doktora honoris causa Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zniesieniu kolejnych obostrzeń dotyczących pandemii w Polsce. Kiedy obostrzenia przestaną obowiązywać?

W Polsce wprowadzono stopień alarmowy CHARLIE-CRP. - Ma to związek z sytuacją na Ukrainie - informuje Janusz Cieszyński, pełnomocnik Rządu do Spraw Cyberbezpieczeństwa.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję o wprowadzeniu stopnia alarmowego ALFA-CRP na terenie całego kraju. Co to oznacza?

To informacja z ostatniej chwili. Nauka zdalna skrócona! Decyzję przekazał minister edukacji Przemysław Czarnek. Jednocześnie minister zdrowia mówił o końcu 5 fali.

Wiceminister sportu i turystyki Łukasz Mejza podał się do dymisji. - Odchodzę na swoich warunkach, z podniesionym czołem - podkreśla.

Awaria Facebooka w całej Polsce. Użytkownicy zgłaszają też problemy z działaniem aplikacji Messenger i Instagram. To kolejna usterka w ostatnim czasie.

Dyrektor Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ został powołany na nowego wiceministra w Ministerstwie Zdrowia. Piotr Bromber będzie odpowiadał za prowadzenie dialogu z medykami oraz pacjentami!

W związku z wystąpieniem nowych ognisk pożarowych strona grecka wystosowała ponownie prośbę o pomoc. W odpowiedzi na to misja polskich strażaków zostaje wydłużona!

Do końca września pacjentki i ich rodziny mogą nominować położne do 8. edycji konkursu „Położna na Medal”. Zgłoszenie, a później oddanie na położną głosu, to wyjątkowy sposób na podziękowanie i docenienie jej wsparcia, doświadczenia i kompetencji.

To już 3. edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021, który spotkał się z pozytywnym odbiorem społecznym oraz dużym zainteresowaniem mediów.

Spada liczba zakażeń COVID-19 oraz osób przebywających w szpitalach. Powoli wracamy do normalności.

Loteria, rywalizacja gmin i szczepienia dla osób 70+ w domu. W ten sposób rząd zachęca Polaków do szczepień przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień. 

To już pewne. Od soboty, 27 lutego, maseczki nie będą mogły być zastępowane chustami, kominami czy przyłbicami. Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślał, że "rozpędza się trzecia fala epidemii koronawirusa".

Część prywatnych mediów protestuje we wspólnej akcji "Media bez wyboru". Od rana telewizje m.in. TVN oraz Polsat nadają specjalny komunikat. 

Premier Mateusz Morawiecki przekazał na konferencji prasowej w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów informacje na temat luzowania obostrzeń w walce z koronawirusem!

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku w sprawie przepisów aborcyjnych. Dziś rząd opublikuje wszystko w Dzienniku Ustaw. Od tego momentu ograniczenie prawa do aborcji wejdzie w życie.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u