„Jabłoniowy zawrót głowy” w Parku Mużakowskim

13 wrzesień 2017
Autor: 

W sobotę, 30 września zapraszamy do historycznej szkółki w polskiej części Parku Mużakowskiego, gdzie, już po raz czwarty, odbędzie się kiermasz roślin i owoców pn. „Jabłoniowy zawrót głowy”.

Tegoroczna edycja imprezy jest elementem projektu pn. Park Mużakowski – ochrona, rozwój i promocja europejskiego dziedzictwa kultury” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Interreg Polska-Saksonia 2014-2020, realizowanego wspólnie z zarządcą niemieckiej części parku, Stiftung „Fürst-Pückler-Park Bad Muskau”.

Po stronie polskiej zakłada on wykonanie szeregu zadań o charakterze badawczym i inwestycyjnym, odnoszących się do dwóch komponentów wschodniej części Parku Mużakowskiego – historycznej szkółki i usytuowanego w pobliżu Wiaduktu. Zaproponowany program imprezy ma na celu popularyzację ich wartości zabytkowych, ale też upowszechnienie informacji o działaniach podjętych w celu właściwego utrzymania i udostępnienia terenu. Dlatego w ramach imprezy odbędzie się Dzień Otwarty Projektu, w czasie którego specjaliści wprowadzą zainteresowanych w problematykę realizowanych i planowanych prac.

W godzinach 11-18 swoją ofertę zaprezentują firmy ogrodnicze, szkółkarze i sadownicy z regionu. Na uwagę zasługuje przygotowana przez nich oferta sprzedaży sadzonek starych odmian drzew owocowych. Kupić będzie można również rośliny ozdobne do ogrodu. Zainteresowani poradami ogrodniczymi będą mogli zwrócić się z pytaniami do specjalistów, a ciekawi starych odmian drzew owocowych rosnących w miejscowym sadzie na pewno ucieszą się ze spaceru z ogrodnikiem. Przygotowano również bogatą ofertę sprzedaży produktów roślinnych, domowych przetworów, miodów, a także wyrobów rękodzieła. Dorośli i dzieci będą mogli wziąć udział w atrakcyjnych warsztatach. Szukających odpoczynku w jesiennym słońcu zadowoli na pewno nastrojowa muzyka i atmosfera pikniku. Nie zabraknie też atrakcji kulinarnych, w tym potraw z jabłek.

Wyjątkowym wydarzeniem towarzyszącym tegorocznej imprezie będzie zabawa kreatywna pt. „Zbuduj z nami Wiadukt z klocków”. Jej uczestnicy będą budować z klocków model Wiaduktu z Parku Mużakowskiego.

Na imprezę w szkółce będzie można dojechać bryczką kursującą co godzinę na trasie od Mostu Podwójnego do Wiaduktu.

Zapraszamy serdecznie!

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u