Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Do 24 lutego trwa „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, którego celem jest zwrócenie uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Zielonogórscy policjanci kolejny raz biorą udział w konsultacyjnych dyżurach. W KMP Zielona Góra uruchomiony jest również telefon zaufania.

W ramach obchodów „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” trwającego od 18 lutego do 24 lutego 2019 roku policjanci wspólnie z innymi specjalistami pełnią dyżury zarówno w jednostkach Policji, jak i w Lubuskim Stowarzyszeniu na Rzecz Kobiet „Baba” oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Zielonej Górze, Ośrodku Pomocy Społecznej w Kargowej i Gminnym Ośrodku Kultury w Bojadłach.

Oprócz policjantów w punktach konsultacyjnych można spotkać się również z psychologiem, prawnikami, terapeutami, jak również z pracownikami socjalnymi z ośrodków pomocy społecznej, którzy chętnie udzielą porad i pomocy.

W punktach konsultacyjnych sa także udostępnione bezpłatne poradniki i ulotki informacyjne dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Każda osoba zainteresowana – osoba pokrzywdzona lub osoba jej bliska może ponadto zgłaszać się osobiście lub pod numerem telefonu uruchomionym w KMP w Zielonej Górze 68 476 21 60 działającym w dniach 18 – 22 lutego w godz. 8.00 – 14.00.

Wykaz dyżurów zaplanowanych w powiecie zielonogórskim w punktach konsultacyjnych w ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w dniach 18-24.02.2019r. znajda Państwo na stronie KMP Zielona Góra.

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska Zespół Prasowy KMP w Zielonej Górze