Izba wytrzeźwień Zielona Góra. Cena za pobyt idzie w górę. Tyle będzie kosztować

Pobyt w izbie wytrzeźwień w Zielonej Górze będzie droższy. Opłata jest najwyższą z możliwych. Dziś zdecydowała o tym Rada Miasta Zielona Góra.

Izba wytrzeźwień Zielona Góra. Podwyżka opłaty

We wtorek, 25 lutego, odbyła się XIII sesja Rady Miasta Zielona Góra. Wśród podejmowanych uchwał radni zajęli się izbą wytrzeźwień, która mieści się przy ul. Racula – Rodła.

I tak cena za pobyt w izbie wytrzeźwień w Zielonej Górze pójdzie w górę. Wyniesie ona dokładnie 453,57 zł. To maksymalna opłata, którą zgodnie z prawem można obecnie zastosować. Uchwała wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Lubuskiego.


Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:


Rada Miasta Zielona Góra. „Można założyć dodatkowy dochód”

W uzasadnieniu podjętej uchwały wskazano, że podwyżka uwzględnia waloryzację. W końcu koszty mediów czy utrzymania budynku nieustannie rosną.

– W wyniku zmiany wysokości opłaty za pobyt w Izbie Wytrzeźwień w Zielonej Górze, uwzględniając windykację należności na poziomie 23% (rok 2024), można założyć dodatkowy dochód w roku 2025 na poziomie ok. 5500 zł – czytamy.

Izba wytrzeźwień w Zielonej Górze. Tyle osób tu trafia

W 2024 roku do izby wytrzeźwień w Zielonej Górze trafiło 1841 nietrzeźwych osób. Wśród nich 629 osób bez stałego miejsca pobytu, 273 kobiety i 189 obcokrajowców.

Najczęstsze okoliczności zatrzymania to zagrożenie dla życia i zdrowia osoby (27,2%), awantura w miejscu publicznym (21,5%), osoba leżąca w miejscu publicznym (21%) i myśli samobójcze (14%).

– Izba Wytrzeźwień w Zielonej Górze wnioskowała do Miejskich i Gminnych Komisji ds. Przeciwdziałania Alkoholizmowi o wszczęcie 45 postępowań o przymusowe skierowanie na leczenie – zawarto w podjętej uchwale.

Przeczytaj też: Podwyżka opłat za wywóz śmieci w Zielonej Górze. Tyle zapłacimy

2 thoughts on “Izba wytrzeźwień Zielona Góra. Cena za pobyt idzie w górę. Tyle będzie kosztować

  1. Może ktoś opisze, kto pokrywa koszty za osoby, które są niewypłacalne, czy też obcokrajowców, albo tak jak piszecie osoby bez zameldowania!

  2. Jak to kto płaci? Miasto, a miasto to my podatnicy płacimy za te pijackie (xxxxx).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *