Dramatyczne zdarzenie. Zatrzymanie krążenia w trakcie jazdy. Przyleciał LPR

Stracił przytomność podczas jazdy w Gubinie. U mężczyzny doszło do zatrzymania krążenia. Na miejsce przybyły służby, w tym śmigłowiec LPR.

Gubin. Stracił przytomność w trakcie jazdy

Sytuacja miała miejsce w czwartek, 15 maja, tuż po godzinie 12:00. Kierowca samochodu osobowego jechał ulicą Kresową w Gubinie. Nagle mężczyzna stracił przytomność podczas jazdy.

O zdarzeniu poinformowane zostało Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego (112). Do akcji zadysponowano służby ratownicze.


Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:


Kierowca reanimowany. LPR Zielona Góra w akcji

Na miejsce przybył naziemny zespół ratownictwa medycznego oraz zastęp straży pożarnej. Ponadto do Gubina przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Zielonej Góry.

Szybko okazało się, że u mężczyzny doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Był on reanimowany przez strażaków oraz medyków. Walka o życie na szczęście przyniosła oczekiwany skutek.

– Ostatecznie udało się przywrócić krążenie i mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Oprócz działań medycznych strażacy zabezpieczali lądowisko dla śmigłowca LPR – relacjonuje kpt. Piotr Gabrowski, rzecznik straży pożarnej w Krośnie Odrzańskim.

Nagłe zatrzymanie krążenia. Kluczowe pierwsze minuty

Przypominamy, że w przypadku wystąpienia nagłego zatrzymania krążenia kluczowe są pierwsze minuty. Wykonując resuscytację krążeniowo-oddechową, „kupujemy” poszkodowanemu czas potrzebny na dojazd medyków. Ważne jest także skorzystanie z defibrylatora AED.

Przeczytaj też: Wypadek w Zielonej Górze. Tak doszło do zdarzenia, jest nagranie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *