Podejrzany o kradzieże w rękach krośnieńskich policjantów (ZDJĘCIA i FILM)

21 lipiec 2016
KWP Gorzów Wlkp

Podejrzany o kradzieże i włamanie 30-letni mężczyzna kolejne trzy miesiące spędzi w areszcie.

Został zatrzymany przez kryminalnych z krośnieńskiej komendy we wtorek /19 lipca/, w miejscu swojego zamieszkania. Funkcjonariusze odzyskali także część skradzionych rzeczy, które wrócą do właścicieli.

Na terenie powiatu krośnieńskiego doszło w ostatnim czasie do kilku kradzieży i włamania do mieszkań. Sprawca wykorzystując nieuwagę domowników oraz pozostawione uchylone bądź otwarte okno wdzierał się do wnętrza domu, skąd zabierał różnego rodzaju sprzęt elektroniczny, biżuterię oraz pieniądze. W ten sposób w przeciągu miesiąca dostał się do trzech domów. W kolejnym, które „odwiedził” okna były zamknięte, jednak nie przeszkodziło mu to w dostaniu się do środka. Wybił szybę, a następnie po dostaniu się do wnętrza zabrał wartościowe rzeczy.

Łączna wartość strat, to ponad 38 tys. złotych. Trzy z czterech zdarzeń odnotowano na terenie powiatu krośnieńskiego, a jedno w powiecie słubickim. Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim, którzy rozpoczęli ustalenia. Skuteczna praca pozwoliła na dotarcie do mężczyzny podejrzewanego o dokonanie tych przestępstw. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec powiatu słubickiego. Zaskoczonego mężczyznę, policjanci zastali w miejscu zamieszkania. Został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji. Po wniosku prokuratury, sąd aresztował 30-latka na trzy miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy, policjanci nie wykluczają, że mężczyzna może usłyszeć kolejne zarzuty.

KWP Gorzów Wlkp

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.