61-latek palił papierosa na Oddziale Chirurgii. Od niedopałka zapalił się materac na którym leżał!

20 styczeń 2021
Autor: 
61-latek palił papierosa na Oddziale Chirurgii. Od niedopałka zapalił się materac na którym leżał! WszW w Gorzowie Wlkp.

Pożar na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Od niedopałka papierosa zapalił się materac!

We wtorek, 19 stycznia, po godzinie 16, na jednym z oddziałów Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. doszło do zaprószenia ognia. Sprawcą pożaru był 61-letni pacjent oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej z Pododdziałem Chirurgii Naczyniowej, który postanowił zapalić papierosa. Mężczyzna zrobił to tak niefortunnie, że niedopałek wpadł pomiędzy łóżko a materac.

Od papierosa zapalił się materac, na którym leżał mężczyzna, a pomieszczenie zaczęło wypełniać się dymem. Całą sytuację w porę dostrzegł personel szpitala, który błyskawicznie zareagował i ugasił pożar. Na miejsce dotarli również gorzowscy strażacy zaalarmowani z systemu automatycznego ostrzegania pożarowego.

W momencie pojawienia się pożaru na sali, prócz sprawcy całego zdarzenia przebywał jeszcze jeden pacjent. Nie było konieczności ewakuacji innych hospitalizowanych pacjentów. Po przewietrzeniu pomieszczeń oddział wrócił do normalnej pracy, a mężczyźni przybywający w sali, w której doszło do zaprószenia ognia, zostali przeniesieni do innych pomieszczeń. Sprawą zajmuje się policja.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u