Pożar mieszkania we Wschowie. 35-latek podpalił lokal i obserwował akcję gaśniczą

22 luty 2021
Autor: 
Wschowa: Podpalił mieszkanie i obserwował akcję gaśniczą Fot. KPP Wschowa

Kilka zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem mieszkania we Wschowie. Ewakuowano 15 osób. Lokal podpalił jeden z mieszkańców, który później z daleka przyglądał się akcji ratowniczej.

Wszystko wydarzyło się w nocy z soboty na niedzielę, 21 lutego. Dyżurny wschowskich strażaków otrzymał zgłoszenie o pożarze mieszkania w jednym z budynków wielorodzinnych w mieście. Na miejsce wysłano kilka zastępów gaśniczych oraz patrol policji.

W budynku występowało bardzo duże zadymienie. Strażacy ewakuowali z niego 15 osób. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Podpalił lokal i przyglądał się akcji

Jeszcze w trakcie działań strażaków policjanci próbowali ustalić, kto mógł podpalić mieszkanie. Podczas rozpytania zainteresowali się mężczyzną, który siedział na pobliskiej ławeczce i bacznie przyglądał się działaniom służb.

- Jego wyjaśnienia dotyczące darmowego internetu w obrębie ławki nie zbiły z tropu wschowskich funkcjonariuszy. Z czasem mężczyzna przyznał się, że mieszkanie należy do niego i jego żony. Ponadto stała przy nim walizka - relacjonuje kom. Maja Piwowarska, rzeczniczka policji we Wschowie.

W trakcie działań strażacy znaleźli w mieszkaniu czerwony kanister, który posłużył do wzniecenia ognia. Policjanci nie odpuszczali, aż w końcu 35-latek przyznał się do podpalenia lokalu. - Wyjaśnił, że zrobił to z przyczyn osobistych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i niebawem usłyszy zarzuty - dodaje kom. Piwowarska.

Przeczytaj też: Obywatel Ukrainy wyrwał i ukradł szlaban. 28-latek "nie potrafił wyjaśnić dlaczego" (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u