Ochroniarz okradał firmę, w której pracował. 48-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia

04 marzec 2021
Autor: 
Rzepin: Ochroniarz okradał firmę, w której pracował Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Policjanci z Rzepina zatrzymali 48-latka, który pracując jako ochroniarz, okradał własną firmę. Mężczyzna wynosił sprzęt elektroniczny z biur oraz służbowego mieszkania szefa. Teraz stanie przed sądem.

Sprawa ma swój początek w październiku 2020 roku. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rzepinie otrzymali zgłoszenie, że ktoś okrada jedną z miejscowych firm.

- Mundurowi, którzy prowadzili sprawę, szybko zawęzili grono podejrzanych osób do zatrudnionych w obiekcie pracowników, gdyż drzwi i zamki pomieszczeń nie nosiły śladów włamania - relacjonuje podkom. Magdalena Jankowska, rzeczniczka słubickiej policji.

Ochroniarz kradł sprzęt elektroniczny

Złodziejski proceder trwał do lutego bieżącego roku. Wtedy było już pewne, że sprawcą kradzieży był ochroniarz obiektu. 48-letni mężczyzna wykorzystywał fakt, że miał dostęp do wszystkich kluczy.

- Mężczyzna wchodził do biur oraz służbowego mieszkania swojego szefa. Okradał pomieszczenia między innymi ze sprzętu elektronicznego. Straty oszacowano na 12 tysięcy złotych - informuje podkom. Jankowska.

48-latek został zatrzymany przez policjantów we wtorek, 2 marca. Usłyszał już zarzuty i podczas przesłuchania przyznał się do winy oraz złożył wyjaśnienia. Część rzeczy udało się odzyskać, jednak mimo wszystko mężczyźnie grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przeczytaj też: Pościg za skradzionym Audi. Ucieczka 23-latka zakończyła się na latarni


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u