57-latek topił się w jeziorze. Uratowali go policjanci. "Temperatura ciała wynosiła 28 stopni"

12 marzec 2021
Autor: 
57-latek topił się w jeziorze. Uratowali go policjanci Fot. KPP Strzelce Krajeńskie

57-letni mężczyzna topił się w jeziorze Górnym w Strzelcach Krajeńskich. Na pomoc ruszyli mu policjanci. Temperatura jego ciała wynosiła 28 stopni Celsjusza.

Czwartkowy wieczór, 11 marca. Uwagę policjantów patrolujących Strzelce Krajeńskie zwrócił mężczyzna, który dawał znaki, aby zatrzymać radiowóz. Okazał się nim burmistrz miasta Mateusz Feder. Poinformował o wołaniu o pomoc, które dobiega z jeziora Górnego.

Mundurowi szybko pobiegli we wskazane miejsce. Tam w odległości około 4 metrów od brzegu zauważyli tonącego mężczyznę, z którym nie było kontaktu.

- Policjanci uznali, że jedynym sposobem na udzielenie pomocy jest szybkie wejście do wody. Straszy posterunkowy Krystian Jadwiżyc wszedł do jeziora, natomiast posterunkowy Patryk Lewera zabezpieczał kolegę z patrolu - relacjonuje mł. asp. Tomasz Bartos, rzecznik strzeleckiej policji.

Wychłodzony organizm

Tuż po wyciągnięciu poszkodowanego na brzeg mężczyzna wypluł wodę, którą się zakrztusił i odzyskał oddech. Już po chwili z pomocą przyjechał zastęp straży pożarnej oraz zespół pogotowia, który przetransportował go do szpitala.

- Temperatura jego ciała spadła do zaledwie 28 stopni Celsjusza, co pokazuje, że pomoc przyszła w ostatnim momencie - podkreśla mł. asp. Bartos.

Przeczytaj też: Lubsko: Agresywny 43-latek miał narkotyki i zaatakował policjantów


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u