Pożar w Gorzowie Wielkopolskim. Ogień pojawił się w szpitalu psychiatrycznym przy ul. Walczaka. Na miejscu pracowały cztery zastępy straży pożarnej.
Gorzów. Pożar w szpitalu psychiatrycznym
Informacja o pożarze w szpitalu psychiatrycznym przy ul. Walczaka wpłynęła do dyżurnego straży pożarnej w Gorzowie Wielkopolskim w czwartek, 8 stycznia. Po godzinie 10:00 w budynku wzbudziła się czujka dymu, która uruchomiła monitoring pożarowy.
Do akcji zadysponowano cztery zastępy strażaków z miejskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych. W międzyczasie zdarzenie zostało potwierdzone przez personel.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:
Pożar Gorzów Wielkopolski – strażacy w akcji
W chwili dojazdu w szpitalu występowało zadymienie. Po przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, że pożar miał miejsce w toalecie na jednym z oddziałów. Ze wstępnych informacji wynika, iż najprawdopodobniej paliły się odpady.
– Sytuacja została szybko opanowana. Nikt nie został poszkodowany – przekazuje mł. bryg. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.
Przeczytaj też: Tragiczny pożar w Gorzowie. Strażacy ujawnili zwęglone zwłoki (ZDJĘCIA)

