Lubuskie: Mandat za niebezpieczną jazdę dostaniemy prosto "z nieba"! (FILM, ZDJĘCIA)

29 marzec 2021
Lubuskie: Mandat za niebezpieczną jazdę dostaniemy prosto "z nieba"! Lubuska Policja

Lubuscy policjanci zaczęli obserwować zachowania kierowców i pieszych także z nieba. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnego drona, funkcjonariusze jeszcze skuteczniej mogą zwalczać drogowych piratów. Ten specjalistyczny sprzęt w rękach doświadczonych policjantów może oznaczać tylko jedno - na lubuskich drogach będzie bezpieczniej.

Do zwalczania drogowego piractwa i zapewniania bezpieczeństwa wszystkim podróżnym, lubuscy policjanci wykorzystują wiele specjalistycznych urządzeń i pojazdów. Są to między innymi nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami, szybkie i zwinne motocykle, nowoczesne urządzenia służące do mierzenia prędkości i stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu, a od kilku dni także drony. Bezzałogowe statki powietrzne zostały po raz pierwszy wykorzystane przez lubuskich policjantów w piątek, 26 marca, gdy realizowali oni działania poświęcone bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dzięki posiadającej 30-krotny zoom kamerze zamontowanej do drona, mundurowi z powietrza mogli dostrzec niebezpieczne zachowania kierowców jak i pieszych. Do obsługi urządzenia niezbędnych jest dwóch funkcjonariuszy. Jeden z nich odpowiada za sterowanie dronem, a drugi kamerą. Gdy ujawnią z powietrza przypadek łamania prawa drogowego, informują o tym najbliższy zmotoryzowany patrol, który ma możliwość szybkiego wyciągnięcia konsekwencji wobec sprawcy.

Lubuscy policjanci ruchu drogowego będą teraz stale korzystać z dronów, by móc jeszcze skuteczniej zwalczać drogowych piratów i zapewniać bezpieczeństwo podróżnym na terenie całego województwa.

Źródło: młodszy aspirant Mateusz Sławek, podkomisarz Maciej Kimet, Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

Czytaj także - Zielona Góra: Niejedno auto uderzyło tu w płot. Teraz postawiono aktywne znaki (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u