Fałszywe wezwania do zapłaty

29 lipiec 2016
Autor: 

Zarzuty oszustwa oraz usiłowania oszustwa usłyszał 40-letni mężczyzna, który podszywał się pod Prokuratora Izby Celnej w Rzepinie i żądał zapłaty grzywny. Został zatrzymany na terenie Zielonej Góry.

Kilkumiesięczna praca policjantów z Komisariatu Policji w Rzepinie doprowadziła do ustalenia sprawcy tego nielegalnego procederu. Pod koniec ubiegłego roku do Izby Celnej w Rzepinie zaczęli zgłaszać się ludzie, którzy otrzymali pocztą wezwania do zapłaty grzywny w kwocie 387,62 zł. Na monicie widniała informacja, że grzywna została nałożona w związku z zakupem tytoniu bez akcyzy. Okazało się, że przedstawione dokumenty, były fałszywym wezwaniem do zapłaty. Sprawę Izba Celna zgłosiła policji. Policjanci od razu zaczęli intensywnie pracować nad sprawą. Ustalili, że takich fałszywych wezwań do zapłaty oszust rozesłał 100. 31 osób pokrzywdzonych zgłosiło przestępstwo, natomiast trzy osoby wpłaciły pieniądze na konto oszusta.

W trakcie wczorajszego (28 lipca) przesłuchania mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. 40-latkowi grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.