Pożar w Drzonowie koło Zielonej Góry. Płonęły trawy i krzaki (ZDJĘCIA)

09 kwiecień 2021
Pożar w Drzonowie koło Zielonej Góry. Płonęły trawy i krzaki Redakcja

Dwa zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem traw w Drzonowie (gmina Świdnica). Silne porywy wiatru powodowały, że ogień szybko się rozprzestrzeniał.

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do dyżurnego zielonogórskich strażaków w piątkowe przedpołudnie, 9 kwietnia, około godziny 10:30. Ogień zajął połacie traw oraz nieużytków w Drzonowie koło Zielonej Góry i szybko się rozprzestrzeniał.

Do akcji wysłano zastęp gaśniczy z Zielonej Góry oraz pobliskich strażaków z OSP Świdnica. Jako pierwszy działania podjął jednak jeden z rolników. Mężczyzna, kierując ciągnikiem z podczepionym pługiem zapobiegał dalszemu rozwijaniu się pożaru.

- Sytuacja jest już opanowana - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze. Szacuje się, że spłonęło kilkanaście arów nieużytków. Na szczęście pożar nie zbliżył się do lasu.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u