Wzorowy korytarz życia na S3! Służby jechały do wypadku! (FILM)

07 czerwiec 2021
Wzorowy korytarz życia na S3! Służby jechały do wypadku! Lubuska Policja

Dzięki odpowiedzialnej postawie kierowców i wzorowo zorganizowanemu korytarzowi życia na trasie S3 służby mogły sprawnie dotrzeć na miejsce wypadku i pomóc poszkodowanym!

Korytarz życia został wprowadzony do przepisów ruchu drogowego w celu umożliwienia przejazdu dla pojazdów ratowniczych, poprzez przesunięcie się stojących w korku pojazdów w kierunku najbliższych krawędzi drogi. Niewątpliwie jest on niezbędny i konieczny dla szybkiego dotarcia służb do osób potrzebujących pomocy.

W niedzielę, 6 czerwca, wzorowo wykonany korytarz życia można było zobaczyć na drodze ekspresowej S3 w powiecie międzyrzeckim. Policjanci drogówki zostali skierowani tam do zdarzenia, które miało miejsce na pasie prowadzącym w kierunku Zielonej Góry.

Z informacji, jaką posiadali funkcjonariusze wynikało, że zderzyły się dwa pojazdy, w których wciąż znajdowały się osoby poszkodowane. Na miejsce zostali zadysponowani również strażacy oraz załoga pogotowia ratunkowego. Służby nie miały problemu z dojazdem do miejsca zdarzenia, gdyż kierowcy wzorowo utworzyli korytarz życia. Dzięki ich odpowiedzialnemu zachowaniu pomoc dotarła błyskawicznie.

Na szczęście całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa, a żadnemu z uczestników nic poważnego się nie stało.

Źródło: sierżant sztabowy Mateusz Maksimczyk, Komenda Powiatowa Policji w Międzyrzeczu

Przeczytaj też: Pomylił drogę i wjechał elektrycznym wózkiem inwalidzkim na trasę S3 w Zielonej Górze!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.