Ciężarówka wpadła do lasu łamiąc drzewa. Strażacy kilkadziesiąt minut uwalniali kierowcę!

19 czerwiec 2021
Ciężarówka wpadła do lasu łamiąc drzewa. Strażacy kilkadziesiąt minut uwalniali kierowcę! KP PSP Sulęcin

Nocny wypadek ciężarówki na Drodze Krajowej numer 22. Strażacy przez kilkadziesiąt minut musieli wykonywać dostęp do poszkodowanego kierowcy! 

W sobotę, 19 czerwca, około godziny 2:30, dyżurny operacyjny  Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sulęcinie otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku samochodu ciężarowego na 45 kilometrze Drogi Krajowej numer 22. Na miejsce zadysponowane zostały służby ratownicze. 

Po wstępnym rozpoznaniu okazało się, że samochód ciężarowy przewożący płyty meblowe zjechał na lewy pas ruchu, a następnie wypadł z drogi i wjechał do lasu. Rozpędzona ciężarówka połamała kilka drzew i przewróciła się na bok. 

Czytaj także - Pożar drewnianej budki na leśnej polanie w Zielonej Górze. "Zaskoczył doświadczonych strażaków"!

Strażacy przystąpili do wykonania dostępu do poszkodowanego kierowcy. Działania te były bardzo utrudnione, ponieważ kabina ciężarówki była bardzo zdeformowana i leżała między drzewami. Po kilkudziesięciu minutach kierowca został ewakuowany i przekazany ratownikom medycznym.

Po przebadaniu przez zespół ratownictwa medycznego okazało się, że kierowca nie doznał poważniejszych obrażeń. Mężczyzna pozostał na miejscu zdarzenia. Droga Krajowa numer 22 była zablokowana przez około dwie godziny.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.