Zielona Góra: Kierowcy wjeżdżali w głębokie kałuże. Auta wypychali policjanci

30 czerwiec 2021
Autor: 
Kierowcy wjeżdżali w głębokie kałuże. Auta wypychali policjanci Fot. KMP Zielona Góra

Ulewa w Zielonej Górze. Patrol policjantów prewencji przez ponad dwie godziny pomagał ludziom. Mundurowi przede wszystkim wypychali auta z wody.

W Zielonej Górze w trakcie intensywnych opadów deszczu najgorzej było m.in. na ulicy Bohaterów Westerplatte. W zaledwie kilka minut w pobliżu skrzyżowania z ul. Kupiecką powstało wielkie rozlewisko.

- Woda była na tyle wysoka, że samochody, które wjechały, zalewały swoje silniki i nie mogły wyjechać - informuje podinsp. Małgorzata Barska, rzeczniczka zielonogórskiej policji.

Policjanci "przemoczeni do suchej nitki"

Sytuacją zainteresował się patrol z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Gorzowie Wielkopolskim, który pełnił służbę na terenie miasta. Policjanci st. sierż. Kamil Sałek, sierż. Marcin Wojciechowski i sierż. Dawid Tomczak przez ponad dwie godziny pomagali ludziom w potrzebie.

Mundurowi, brodząc po kolana w wodzie przede wszystkim wypychali z niej uwięzione samochody. Jednym z kierowców okazała się kobieta chora na cukrzycę, która musiała przyjąć insulinę na czas.

- Policjanci wrócili do jednostki przemoczeni do suchej nitki. Jednak, jak to wielokrotnie powtarzają, satysfakcja z pomocy niesionej mieszkańcom w potrzebie wynagradza im wszelkie niedogodności - podkreśla podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Zielona Góra: 147 interwencji strażaków po ulewie. Zgłoszeń wciąż przybywa (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u