Blisko 100 strażaków i 15 pojazdów w akcji. Ćwiczenia kompanii gaśniczej (ZDJĘCIA)

12 lipiec 2021
Blisko 100 strażaków i 15 pojazdów w akcji. Ćwiczenia kompanii gaśniczej Redakcja

Ćwiczenia kompanii gaśniczej "Gorzów" w Kostrzynie nad Odrą. Strażacy prowadzili działania związane z pożarem lasu.

Scenariusz zakładał, że w sobotę, 12 lipca, na terenie Kostrzyna nad Odrą doszło do pożaru lasu. Z czasem do akcji wyruszały plutony Kompanii Gaśniczej Wojewódzkiego Odwodu Operacyjnego "Gorzów". Łącznie było to 15 zastępów z terenu powiatu gorzowskiego.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

- Każdy pluton miał za zadanie zbudować punkt czerpania wody na bazie rzeki Odra. Następnie środek gaśniczy musiał zostać przetłoczony do miejsca pożaru oddalonego o około 800 metrów - relacjonuje bryg. Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

Na froncie walki z żywiołem znajdował się zastęp gaśniczy, który podawał trzy prądy wody, w tym jedno z działka zamontowanego na samochodzie gaśniczym. Założeniem było utrzymanie ciągłości podawania środka gaśniczego o wydajności około 2000 litrów na minutę.

W trakcie ćwiczeń doskonalono m.in. umiejętność prowadzenia działań oraz korespondencji radiowej. Dla wszystkich była to możliwość zdobycia doświadczenia na wypadek realnej sytuacji.

Przeczytaj też: Wypadek w Gorzowie Wielkopolskim. Osobówka wjechała w tramwaj (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u