Woda podmyła chodnik w Zielonej Górze. Do dziury wpadł starszy mężczyzna!

15 lipiec 2021
Woda podmyła chodnik w Zielonej Górze. Do dziury wpadł starszy mężczyzna! Redakcja

Groźne zdarzenie w Zielonej Górze. W wyniku silnych opadów deszczu doszło do podmycia ziemi spod chodnika. W dziurę wpadł mężczyzna!

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 14 lipca, około godziny 6 rano na ulicy Okulickiego w Zielonej Górze. W wyniku intensywnych opadów deszczu doszło do podmycia ziemi pod chodnikiem. Powstała bardzo niebezpieczna pułapka, w którą niestety wpadł starszy mężczyzna. Jako pierwsi do pomocy rzucili się okoliczni świadkowie zdarzenia, jednak niezbędna okazała się interwencja straży pożarnej.

Na miejsce zadysponowany został zastęp strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej numer 1 przy ul. Kożuchowskiej w Zielonej Górze. - Starszy mężczyzna wpadł po pas. - podaje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wyciągnęli przytomnego mężczyznę z opresji. Na miejsce wezwany został zespół ratownictwa medycznego, ponieważ u ponad 70-letniego mężczyzny wystąpiły objawy hipotermii. 

Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone, służby podjęły również decyzję o wycięciu pobliskiego drzewa, ponieważ woda podmyła jego system korzeniowy. Obecnie po wyciętym drzewie został jedynie pień, dziura została zasypana a fragment uszkodzonego chodnika odbudowany.

Czytaj także - Wypadek w Zielonej Górze. Zderzyły się dwie osobówki, jedna dachowała (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.