Przebierają się za strażaków, aby okradać domy. Straż pożarna ostrzega przed oszustami

20 lipiec 2021
Autor: 
Straż pożarna ostrzega przed oszustami Redakcja

Pomysłowość złodziei nie zna granic. W Polsce pojawiła się nowa metoda - "na strażaka". Wszystko po to, aby okraść domy lub wyłudzić pieniądze.

Oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia. Po metodach "na wnuczka" czy "na policjanta" przyszedł czas na strażaków. W końcu to zawód, który od lat cieszy się największym zaufaniem Polaków.

Do jednego z takich zdarzeń doszło już w województwie łódzkim. - Osoby przebrane w mundur próbowały dostać się do mieszkania chorego mężczyzny, informując go, że przyszli na kontrolę przeciwpożarową. Mężczyzna nie wpuścił ich do mieszkania - informuje Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Póki co nie ma jeszcze informacji o takich incydentach w Lubuskiem, ale warto mieć się na baczności. Straż pożarna podkreśla, że nigdy nie prowadzi kontroli prywatnych mieszkań. W przypadku zauważenia przebierańców należy natychmiast powiadomić policję.

Przeczytaj też: 14-latek zgwałcił 5-letnią dziewczynkę koło Szprotawy? Chłopak został już zatrzymany


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.