
Wypadek na A18 pod Żaganiem. Osobówka uderzyła w pojazd służby drogowej. Autostrada w kierunku Niemiec jest zablokowana.
Wypadek na A18. Auto rozbite o służbę drogową
Zgłoszenie o wypadku na autostradzie A18 wpłynęło do żagańskich służb w czwartek, 23 kwietnia, około godziny 13:30. Na 38-kilometrze trasy w pobliżu węzła Iłowa samochód osobowy uderzył w pojazd służby drogowej. Kraksa ma miejsce na jezdni w stronę granicy polsko-niemieckiej.
– 34-letni mężczyzna kierujący pojazdem marki Kia najechał na tył samochodu służby drogowej. Prace były prawidłowo oznakowane – informuje podkom. Arkadiusz Szlachetko, rzecznik policji w Żaganiu.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo z News TV:
Służby ratownicze w akcji
Do akcji wysłano dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Żagania oraz zastęp ochotników z OSP Iłowa. Dojechał również zespół pogotowia ratunkowego oraz patrol policji.
Osobówką podróżowały dwie osoby. Na szczęście zarówno kierowca, jak i pasażer opuścili auto o własnych siłach. Pierwsze ustalenia wskazują, że na szczęście nie doznali oni poważniejszych obrażeń ciała.
Autostrada A18 zablokowana. Kilkukilometrowy korek
Po zdarzeniu autostrada A18 została całkowicie zablokowana w kierunku Olszyny. Na trasie bardzo szybko utworzył się korek – zator ma już kilka kilometrów. Jak przekazuje GDDKiA, kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami co najmniej do godziny 15:20.
– Trwają prace w celu udrożnienia jednego pasa ruchu – dodaje podkom. Szlachetko.
Przeczytaj też: Drift BMW na drodze skończył się fatalnie. 20-latek chciał się popisać

Już przejezdny jeden pas. Wszystko idzie powoli.