Świebodzin: Koparka rozerwała rurę z gazem. Wezwano straż, zamknięto ulicę (ZDJĘCIA)

24 sierpień 2021
Autor: 
Świebodzin: Koparka rozerwała rurę z gazem Redakcja

Wyciek gazu w Świebodzinie. W trakcie prac ziemnych koparka uszkodziła rurociąg średniego ciśnienia. Trwa akcja służb, ulica Sobieskiego została zablokowana.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 24 sierpnia, przed godziną 16:00. Operator koparki pracujący na ulicy Sobieskiego w Świebodzinie podczas wykonywania prac uszkodził rurę z gazem.

- Doszło do wycieku gazu z rurociągu średniego ciśnienia. Największe zagrożenie powodowały znajdujące się obok linie średniego i wysokiego napięcia. Energetyka od razu odcięła napięcie - informuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik świebodzińskich strażaków.

Dalsza część tekstu pod reklamą

Rozstawione kurtyny wodne, zamknięta ulica

Na miejsce przyjechały trzy zastępy straży pożarnej oraz pogotowie gazowe. Wezwano też patrol policji, który zabezpieczył teren. W pobliżu nie znajdują się budynki mieszkalne, więc obyło się bez ewakuacji ludzi.

- W celu ograniczenia wycieku gazu strażacy rozstawili kurtyny wodne. Pogotowie gazowe zajmuje się teraz uszczelnianiem rury. Ulica Sobieskiego została zamknięta - relacjonuje bryg. Bohuszko.

Przeczytaj też: Groźny wypadek na autostradzie A2. Zderzyły się cztery pojazdy - dwa leżą na boku (ZDJĘCIA, FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u