Grzybiarz znalazł ćwierćtonową bombę z czasów II wojny światowej!

31 sierpień 2021
Grzybiarz znalazł ćwierćtonową bombę z czasów II wojny światowej! Lubuska Policja

Na terenie powiatu żarskiego, w pobliżu przejścia granicznego w Olszynie grzybiarz znalazł ćwierćtonową bombę z czasów II wojny światowej. Policjanci zabezpieczyli teren do czasu przybycia saperów, którzy wydobyli i zneutralizowali niewybuch.

Teren przygraniczny bogaty jest w niewybuchy z czasów II wojny światowej. Spacerowicze lub grzybiarze często podczas wypraw do lasu znajdują tego typu znaleziska. Warto zapamiętać, że w przypadku, kiedy natkniemy się na nie, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać. Pomimo tego, że przez kilkadziesiąt lat leżą w ziemi, mogły nie stracić swoich zdolności bojowych. Należy mieć świadomość, że materiał wybuchowy stosowany w technice wojskowej jest całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych i może być śmiertelnym zagrożeniem.

Dalsza część artykułu pod reklamą

W miniony weekend, w lesie w rejonie przejścia granicznego w Olszynie grzybiarz natknął się na ćwierćtonową bombę z czasów II wojny światowej. Zaalarmowani policjanci z żarskiej komendy zabezpieczyli teren przed dostępem innych osób, do czasu przybycia saperów z Jednostki Wojskowej w Krośnie Odrzańskim.

W poniedziałek, 30 sierpnia saperzy wydobyli znalezisko, przetransportowali i zneutralizowali je. Na czas transportu na blisko godzinę zamknięto ruch na Drodze Krajowej numer 18 oraz na pobliskich trasach. 

Źródło: komisarz Aneta Berestecka, Komenda Powiatowa Policji w Żarach

Przeczytaj też: Tragedia pod Skwierzyną. Ciężarówka śmiertelnie potrąciła rowerzystę!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u