78-latek poszedł na grzyby i zgubił się w lesie. Akcja poszukiwawcza pod Żaganiem

18 wrzesień 2021
Autor: 
Grzybiarz zgubił się w lesie pod Żaganiem Fot. OSP Wymiarki

Grzybiarz zgubił się w lesie koło Żagania. Starszego mężczyzny szukali strażacy i policjanci. Na szczęście 78-latka udało się odnaleźć.

Zgłoszenie wpłynęło do żagańskich służb ratowniczych w sobotnie popołudnie, 18 września, przed godziną 16:00. 78-letni mężczyzna udał się do lasu w pobliżu miejscowości Wilkowisko (gmina Iłowa). W trakcie zbierania grzybów senior kompletnie się zgubił.

Na miejsce wysłano wiele patroli policji oraz cztery zastępy straży pożarnej. Ponadto działania wspomagała Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza OSP Jarogniewice, która ma do swojej dyspozycji drona oraz psy ratownicze.

Po kilku godzinach akcji poszukiwawczej mężczyznę udało się odnaleźć. Życiu seniora nic nie zagraża.

Policja: oprócz koszyka nie zapomnij o rozsądku

Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim przypominają, że samotny spacer po lesie nie zawsze musi wiązać się ze szczęśliwym powrotem do domu z koszem wypełnionym grzybami. Szczególnie w przypadku osób starszych.

- Bardzo często mamy do czynienia z zaginięciem, które niezgłoszone na czas może skutkować tragedią. Dlatego tak ważne jest respektowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz uruchomienie szybkiego kanału informacyjnego między rodziną zaginionego, a policją - mówi podinsp. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Przeczytaj też: Wypadek w Lubięcinie koło Nowej Soli. Dachowała laweta (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u