Pijany kierowca ciężarówki pod Krosnem Odrzańskim. Miał ponad dwa promile alkoholu

30 wrzesień 2021
Pijany kierowca ciężarówki pod Krosnem Odrzańskim Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Kierowca ciężarówki na podwójnym gazie zatrzymany przez policjantów z Krosna Odrzańskiego. 47-letni mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu.

Kompletnym brakiem rozsądku wykazał się kierowca ciężarówki zatrzymany na drodze krajowej nr 29 na odcinku Połupin - Krosno Odrzańskie.

- Co chwilę zjeżdżał na pobocze, jechał całą szerokością drogi i nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy, stwarzając tym samym zagrożenie na drodze - relacjonuje podkom. Justyna Kulka, rzeczniczka krośnieńskiej policji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kwalifikacje do igrzysk olimpijskich są już na finiszu

Początkowo mężczyzna zupełnie nie reagował na sygnały do zatrzymania. Zjechał dopiero gdy policjanci zrównali się z kierowcą.

Miał ponad dwa promile alkoholu

Już w trakcie rozmowy funkcjonariusze wyczuli od 47-latka woń alkoholu. Potwierdziło to tylko badanie alkomatem. Mężczyzna wydmuchał ponad dwa promile.

- Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Grozi mu kara grzywny oraz ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Otrzyma też zakaz kierowania na co najmniej 3 lata - informuje podkom. Kulka.

Przeczytaj też: Kożuchów: Pijany rzucił się z nożem na policjantów. Grozi mu nawet 10 lat więzienia


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u