20-latek znalazł sposób na biznes. Oferował szybkie szczepienia na COVID-19!

26 październik 2021
Autor: 
20-latek znalazł sposób na biznes. Oferował szybkie szczepienia na COVID-19! Lubuska Policja

20-latek znalazł złoty sposób na biznes. Mężczyzna oferował szybkie szczepienia na koronawirusa, bez kolejek i bez czekania. Miało być szybko, sprawnie i z certyfikatem.

Policjanci Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim wiosną tego roku, w trakcie monitorowania internetu, ujawnili ogłoszenie, z którego wynikało, że osoba prywatna oferowała szybką pomoc w załatwieniu szczepienia przeciw COVID-19 wraz z zaświadczeniem. Szczepienie miało odbyć się poza kolejnością, bez konieczności czekania na swój termin. Więcej informacji można było uzyskać w wiadomości prywatnej. Ogłoszenie było zaopatrzone w zdjęcie z fiolką szczepionki.

Zebrany materiał pozwolił policjantom na ustalenie ogłoszeniodawcy, którym był 20-letni mieszkaniec gminy Szlichtyngowa. Mężczyzna swoich potencjalnych klientów wprowadzał w błąd co do zamiaru i możliwości wywiązania się z oferowanej pomocy. 20-latek działał od stycznia do marca 2021 roku. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania oszustwa, do którego się przyznał.

Czytaj także - Poważny wypadek na autostradzie A2. Osobówka wjechała w tył naczepy ciężarówki (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u