Agresja na drodze w Zielonej Górze. Chciał wymierzyć sprawiedliwość, więc groził bronią

20 grudzień 2021
Autor: 
Agresja na drodze. Chciał wymierzyć sprawiedliwość, groził bronią Fot. KMP Zielona Góra

Agresja na drodze. Kierowca ciężarówki wjechał przed osobówkę w Zielonej Górze. "Poszkodowany" chciał udowodnić swoją rację i wyciągnął broń.

Wszystko wydarzyło się na ulicy Dąbrówki w Zielonej Górze. W pobliżu ronda PCK 29-letni kierowca ciężarówki wyjeżdżając z bocznej ulicy, wjechał przed nadjeżdżającego Opla. 30-letni kierowca osobówki mocno zdenerwował się tym faktem.

- Gdy obaj kierowcy zatrzymali się na światłach przed rondem PCK, obaj otworzyli okna i zaczęli się kłócić. Sprzeczka trwała kilka minut, a w tym czasie inni kierujący stali w korku spowodowanym przez agresywnych mężczyzn - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Groził bronią, aby udowodnić rację

Gdy kierujący ciężarówką wyszedł z kabiny i poszedł do kierowcy osobówki, ten postanowił udowodnić swoją rację. Mężczyzna wyciągnął broń i groził 30-latkowi. Wtedy na miejsce wezwano patrole policji.

- Policjanci obezwładnili 30-latka wymachującego bronią. Na szczęście okazało się, że jest to broń hukowa, na którą nie jest wymagane pozwolenie - informuje podinsp. Stanisławska.

Zarzuty gróźb karalnych

Obaj mężczyźni zostali przesłuchani w Komendzie Miejskiej Policji. 30-letniemu kierowcy osobówki przedstawiono już zarzut kierowania gróźb karalnych, za które grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Rzeczniczka zielonogórskiej policji podkreśla, że gdyby kierowcy wykazali się uprzejmością, te kilkanaście minut mogłyby być dla nich miłym wspomnieniem, a skończyło się na zarzutach i postępowaniach w sprawach o wykroczenia drogowe.

Przeczytaj też: LPR Zielona Góra od 11 lat korzysta z nowoczesnego śmigłowca. Wcześniej latał Mi-2 (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u