Szprotawa: Podał się za policjanta i wyłudził od seniora 56 tysięcy. Policja szuka oszusta

21 grudzień 2021
Autor: 
Szprotawa: Podał się za policjanta i wyłudził 56 tysięcy Fot. KPP Żagań

56 tysięcy złotych, tyle stracił 67-letni mieszkaniec Szprotawy. Senior przekazał je mężczyźnie, który podał się za policjanta. Ruszyły poszukiwania oszusta.

W województwie lubuskim oszuści są cały czas aktywni. Ostatnio do 67-letniego mieszkańca Szprotawy zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji.

- Poinformował pokrzywdzonego, że jego pieniądze są zagrożone i w najbliższym czasie zostanie okradziony. Aby uniknąć tego, mężczyzna został zapewniony, że jeden z nieumundurowanych funkcjonariuszy przyjdzie, aby zabezpieczyć pieniądze, które po całej akcji zostaną zwrócone - relacjonuje st. sierż. Arkadiusz Szlachetko z policji w Żaganiu.

Senior od razu spakował wszystkie oszczędności. Łącznie było to 56 tysięcy złotych. Następnie pieniądze trafiły w ręce nieznanego mężczyzny. Szybko okazało się, że 67-latek padł ofiarą oszustwa.

Policja publikuje portret pamięciowy

Prawdziwi policjanci rozpoczęli poszukiwania około 30-letniego oszusta. Wiadomo, że był średniej budowy ciała, miał około 160 centymetrów wzrostu i krótkie włosy. Stworzono już jego portret pamięciowy.

- Osoby posiadające jakiekolwiek informacje, które pozwolą na ustalenie sprawcy oszustwa, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji w Szprotawie pod numerem telefonu 477937529 lub 112 - apeluje st. sierż. Szlachetko.

Przeczytaj też: LPR Zielona Góra od 11 lat korzysta z nowoczesnego śmigłowca. Wcześniej latał Mi-2 (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u