Akcja KAS w Zielonej Górze i Nowej Soli. Firmy wystawiały fałszywe faktury (FILM)

21 grudzień 2021
Autor: 
Akcja KAS w Zielonej Górze i Nowej Soli Fot. KAS

Krajowa Administracja Skarbowa kontra fałszywe faktury. Funkcjonariusze wkroczyli do ośmiu firm w Lubuskiem. Sprawcom grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wszystko wydarzyło się w środę, 15 grudnia. Funkcjonariusze lubuskiej KAS przeprowadzili realizację w ośmiu przedsiębiorstwach na terenie Zielonej Góry i Nowej Soli. Chodziło o fałszywe faktury.

Mundurowi zjawili się zarówno w siedzibach firm, które wystawiały faktury, jak i w biurach rachunkowych. Zabezpieczono wszelką dokumentację papierową i na nośnikach elektronicznych.

"Oszustwa podatkowe na ponad 9 milionów"

- Podmioty wystawiały faktury za usługi, które nie odzwierciedlały rzeczywistych zdarzeń gospodarczych. Dzięki wykorzystaniu mechanizmu STIR, czyli Systemu Teleinformatycznej Izby Rozliczeniowej, decyzją Szefa KAS, na rachunkach bankowych firm zablokowano ponad 6 milionów złotych - informuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Krajowa Administracja Skarbowa wykryła oszustwa podatkowe na ponad 9 min zł. Oprócz postępowania karnoskarbowego wszczęte zostały kontrole celno-skarbowe. Sprawcom grozi grzywna oraz kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Przeczytaj też: Plaga pijanych kierowców w Zielonej Górze i okolicach. Rekordzista miał blisko 2,7 promila


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u