Ruszyła akcja "Choinka". Policja i Lasy Państwowe polują na złodziei drzew

22 grudzień 2021
Autor: 
Ruszyła akcja "Choinka". Policja i Lasy Państwowe polują na złodziei drzew Fot. KPP Wschowa

Złodzieje choinek muszą mieć się na baczności. Policja i Straż Leśna kontroluje lasy oraz miejsca sprzedaży drzewek. Wszystko w ramach akcji "Choinka".

W całej Polsce prowadzona jest akcja Choinka. Do działań ruszyli policjanci oraz leśnicy.

- Okres przedświąteczny to czas, gdy bardzo wielu handlowców oferuje drzewka. Zdarza się, że nieuczciwi sprzedawcy proponują kupno choinek wyciętych z lasu - informuje kom. Maja Piwowarska, rzecznik policji we Wschowie.

I tak patrole zjawiają się u handlowców. Wszystko po to, aby sprawdzić legalność pochodzenia drzewek. Sprzedawcy żywych choinek muszą posiadać na wszystko odpowiednie dokumenty.

Kradzież choinki z lasu

Mundurowi patrolują jednak przede wszystkim kompleksy leśne, gdzie kontrolują poruszające się pojazdy. Ich uwadze nie umykają oczywiście bagażniki i paki samochodów. Osoba zatrzymana na kradzieży może otrzymać nawet dwa mandaty - 500 złotych za wjazd pojazdem silnikowym na teren leśny i 500 złotych za kradzież choinki.

W przypadku kradzieży choinki sprawa może zostać również skierowana do sądu. Wówczas złodziejowi grozi grzywna do 5 tysięcy złotych.

Przeczytaj też: Firma Vinci NeoClinic Łukasza Mejzy nietykalna? "Ziobro nie chce ścigać tych, którzy są z nimi" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u