Mandat 2500 złotych dla pijanego rowerzysty z Nowej Soli. Miał ponad 1,5 promila alkoholu

11 styczeń 2022
Autor: 
Mandat 2500 złotych dla pijanego rowerzysty z Nowej Soli Fot. KWP Gorzów Wlkp.

Taryfikator mandatów 2022 mocno dał się już poznać kierowcom. W Nowej Soli wpadł m.in. pijany rowerzysta. Mężczyzna dostał mandat w wysokości 2500 złotych.

Od Nowego Roku kary dla kierowców są zdecydowanie wyższe. Na własnej skórze przekonało się już o tym wiele osób, które złamały przepisy. Jednym z nich jest pijany rowerzysta zatrzymany w Nowej Soli.

- Mężczyzna jechał całą szerokością jezdni, więc funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Dodatkowo stwarzał ogromne zagrożenie, bo o zmroku jechał bez wymaganego oświetlenia - relacjonuje mł. asp. Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Ponad 1,5 promila i 2500 złotych mandatu

Mundurowi od razu wyczuli od 39-latka woń alkoholu. Po dokładnym sprawdzeniu wszystko było już jasne. Badanie alkomatem wykazało, że 39-latek miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Pijany rowerzysta otrzymał mandat karny w wysokości 2500 złotych.

- Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji - podkreśla mł. asp. Sęczkowska.

Przeczytaj też: WOŚP 2022 w Zielonej Górze. Sprawdź, kto wystąpi. Będzie m.in. Cleo i Big Cyc


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u