Poważny wypadek na węźle S3/A2 Jordanowo. Dwie osoby ranne, jedna była uwięziona (ZDJĘCIA)

11 styczeń 2022
Autor: 
Poważny wypadek na węźle S3/A2 Jordanowo Fot. KP PSP Świebodzin

Wypadek na węźle autostrady A2 Jordanowo. Bus zderzył się z ciężarówką. Dwie osoby trafiły do szpitala. Jedna z nich była uwięziona w roztrzaskanym samochodzie.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło do świebodzińskich służb ratowniczych we wtorkowy wieczór, 11 stycznia, około godziny 17:20. Na węźle S3/A2 Jordanowo zderzyły się dwa pojazdy - samochód dostawczy oraz ciężarówka.

Ze wstępnych informacji wynika, że to kierowca busa wjechał w tył samochodu ciężarowego. Następnie oba pojazdy miały uderzyć jeszcze w bariery energochłonne.

Dwie osoby zostały ranne

Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej oraz dwa zespoły pogotowia ratunkowego. Przyjechał też patrol policji z drogówki.

- W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby podróżujące busem. Do jednej z osób strażacy wykonali dostęp przy użyciu narzędzi hydraulicznych - relacjonuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik straży pożarnej w Świebodzinie.

Wszystkie szczegóły i okoliczności zdarzenia ustala policja. Służby całkowicie zablokowały zjazd z drogi S3 (od strony Gorzowa Wielkopolskiego) na autostradę A2. Policja zaleca objazd drogą krajową nr 92.

Przeczytaj też: Stracił prawo jazdy, bo jechał ciężarówką bez karty kierowcy. Karę otrzyma też jego firma


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u