Kierowca jechał, ale w tachografie ciężarówka stała od 2 dni. Ukrainiec ma teraz spore kłopoty

12 styczeń 2022
Autor: 
Kierowca jechał, ale w tachografie ciężarówka stała od 2 dni Fot. WITD Gorzów Wlkp.

Mundurowi z ITD Gorzów Wielkopolski zatrzymali kierowcę ciężarówki, który ingerował w tachograf. Według urządzenia pojazd stał od 2 dni, a kierowca odpoczywał.

Patrol Inspekcji Transportu Drogowego ze Słubic w środowy poranek, 12 stycznia, prowadził działania na lubuskim odcinku autostrady A2. W trakcie służby funkcjonariusze zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę marki Scania.

Ingerencja w tachograf

Kierowca posiadający ukraińskie obywatelstwo przewoził ładunek z Polski do Niemiec. Z zapisów tachografu wynikało, że pojazd od dwóch dni stoi, natomiast kierowca odpoczywa.

- Okazało się, że szofer wyłączył tachograf, wykorzystując do tego zmienione oprogramowanie tachografu. Pojazd skierowano do specjalistycznego warsztatu, gdzie tachograf został wymontowany i zatrzymany w celach dowodowych - informują inspektorzy ITD.

Kara dla kierowcy i przewoźnika

Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2 tysięcy złotych i stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Dodatkowo za ingerencję w drogomierz ciężarówki grozi mu odpowiedzialność karna. Obywatel Ukrainy został zatrzymany przez policję.

Kary nie uniknie również pracodawca mężczyzny oraz osoba zarządzająca transportem w firmie. Wobec nich zostaną wszczęte postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kary pieniężnej.

Przeczytaj też: Operatorzy 112 odebrali blisko 455 tysięcy połączeń w 2021 roku. Prawie połowa była fałszywa


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u