Zaufała fikcyjnym policjantom. 85-latka z Zielonej Góry straciła 95 tysięcy złotych

13 styczeń 2022
Autor: 
85-latka z Zielonej Góry straciła 95 tysięcy złotych Fot. KMP Zielona Góra

95 tysięcy złotych, tyle straciła mieszkanka Zielonej Góry. Najpierw 85-latka przekazała oszustom 55 tysięcy złotych, potem wyrzuciła przez balkon 40 tysięcy.

Wszystko wydarzyło się we wtorek, 11 stycznia. Do 85-letniej zielonogórzanki zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant Centralnego Biura Śledczego Policji. Kobieta od razu uwierzyła mężczyźnie.

Straciła 95 tysięcy złotych

- Oszust manipulował kobietą przez kilka godzin. Najpierw pokrzywdzona przekazała 55 tysięcy złotych mężczyźnie, który podszedł do niej w mieście i powiedział ustalone z oszustami hasło "Anioł Stróż" - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

To jednak nie koniec. Później seniorka kierowana przez tego samego fałszywego policjanta wypłaciła z banku 40 tysięcy złotych. Ostatecznie wyrzuciła pieniądze przez balkon. Kopertę natychmiast zabrał inny mężczyzna.

Oszustwo na policjanta - ostrzeżenie

Policjanci z Zielonej Góry po raz kolejny przypominają, aby nie wierzyć w opowieści o wypadkach członków rodziny czy tajnych akcjach policji. - To perfidne oszustwo. Oszuści ogarnięci chęcią zdobycia pieniędzy nie cofną się przed żadnym sposobem ich zdobycia - podkreśla podinsp. Barska.

Przeczytaj też: Kurier z Zielonej Góry zgubił pieniądze. Mieszkańcy założyli zbiórkę i od razu ruszyły wpłaty


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u