Pożar ciężarówki na autostradzie A2 w Lubuskiem. Pojazd doszczętnie spłonął

05 luty 2022
Autor: 
Pożar ciężarówki na autostradzie A2 w Lubuskiem Fot. OSP Lutol Suchy

Pożar na autostradzie A2 w Lubuskiem. Między węzłem Jordanowo i MOP Rogoziniec spłonęła ciężarówka. Do akcji wysłano zastępy straży pożarnej z dwóch powiatów.

Wszystko wydarzyło się w sobotni poranek, 5 lutego, przed godziną 7:00. Kierowca ciężarówki jechał autostradą A2 od węzła Jordanowo w stronę Poznania. Nagle przed MOP Rogoziniec pojazd zapalił się. Kierujący zdążył jeszcze zjechać na pas awaryjny i ewakuował się z samochodu.

Na miejsce wysłano siedem zastępów straży pożarnej z powiatu świebodzińskiego oraz międzyrzeckiego. W chwili przyjazdu pierwszego samochodu gaśniczego kabina była już całkowicie objęta ogniem a pożar przechodził na naczepę.

Po kilkunastu minutach akcji sytuacja została opanowana. Mimo wszystko pożar doszczętnie strawił cały ciągnik siodłowy oraz część naczepy.

Autostrada A2 w kierunku Poznania była zablokowana na czas akcji. Później ruch odbywał się jednym pasem.

Przeczytaj też: Trąbił na policjantów, którzy kontrolowali prędkość pod Zieloną Górą. Później stracił prawo jazdy


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u