Czerwieńsk: Pijany ojciec wiózł autem swoje 1,5-letnie dziecko...

25 luty 2022
Autor: 
Czerwieńsk: Pijany ojciec wiózł autem swoje 1,5-letnie dziecko...

Pijany mężczyzna przewoził autem swoje 1,5-letnie dziecko, kierowca został zatrzymany w Czerwieńsku. 

Zielonogórscy policjanci nieustannie patrolują ulice miasta oraz powiatu. Codziennością dla patroli jest sprawdzanie stanu trzeźwości kierowców. Niestety stosunkowo często policjanci zatrzymują kierujących, którzy wcześniej spożywali alkohol. Tak było w przypadku jednej z kontroli drogowych, która miała miejsce w Czerwieńsku.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Volkswagena. Pojazdem podróżował 39-letni mieszkaniec Zielonej Góry oraz jego 1,5-roczne dziecko. Kierujący okazał się nietrzeźwy i wydmuchał 1,15 promila alkoholu.

Takie stężenie alkoholu znacznie ogranicza możliwości percepcyjne kierowcy i jego zdolność do reagowania na sytuacje na drodze, a co za tym idzie pijany kierujący stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. - podaje podinsp. Małgorzata Barska, Oficer Prasowa Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

39-latek nie mógł kontynuować jazdy, więc po samochód oraz dziecko wezwał swojego szwagra. - Jakież było zaskoczenie policjantów, kiedy okazało się, że mężczyzna, który wysiadł zza kierownicy Citroena ma administracyjnie zatrzymane prawo jazdy. - dodaje podinsp. Małgorzata Barska.

Na miejsce przyjechała w końcu żona 39-latka, która zabrała swoje dziecko, bo mężczyzna został przewieziony do zielonogórskiej komendy.

Czytaj także - Zielona Góra solidarna z Ukrainą. "Putin jest zbrodniarzem" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u