Świebodzin: Policja zatrzymała pijanego kierowcę. Wpadł też jego nietrzeźwy kolega

09 marzec 2022
Autor: 
Policja zatrzymała pijanego kierowcę. Wpadł też jego nietrzeźwy kolega Fot. KPP Świebodzin

Świebodzin. Dwóch pijanych kierowców zatrzymanych w trakcie jednej interwencji. Najpierw wpadł 44-latek, a później jego 39-kolega, który przyjechał mu na pomoc.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 5 marca. W godzinach wieczornych patrol dzielnicowych ze Świebodzina zwrócił uwagę na dwa samochody osobowe, które znajdowały się na bocznej drodze. Jeden z nich stał w poprzek leśnej trasy.

Zatrzymano dwóch pijanych kierowców

Szybko okazało się, że 44-letni mężczyzna prowadził pojazd, mając 0,7 promila alkoholu. W trakcie jazdy jego auto "utknęło", a na pomoc przyjechał mu kolega. Kolega, który również był nietrzeźwy. 39-latek wydmuchał jednak ponad 1,4 promila.

- Mężczyźni odpowiedzą za swoje zachowanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 44-latkowi grozi 5 lat więzienia za prowadzenie pojazdu mimo sądowego zakazu.

Przeczytaj też: Listonosz trzymał w domu blisko 1200 przesyłek. Nie dostarczał ich od ponad pół roku (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u