Pożar na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego. Płonął bus za pół miliona

01 kwiecień 2022
Autor: 
Pożar na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego

Na terenie Uniwersytetu Zielonogórskiego doszło do pożaru samochodu. Na miejsce wezwano straż pożarną. Straty są znaczne.

Pożar wybuchł dziś około godziny 16:30. Zapalił się bus zaparkowany na Kampusie A Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ulicy Szafrana. Ogień pojawił się wewnątrz pojazdu.

Świadkowie wezwali straż pożarną. Na miejsce dojechała jednostka OSP. Strażacy szybko rozwinęli linię gaśniczą i przystąpili do akcji.

Po kilku minutach działań sytuacja została opanowana. Niestety straty są znaczne, ponieważ spłonęło praktycznie całe wnętrze pojazdu. Wstępną przyczyną pożaru jest podpalenie, jednak wszystkie szczegóły i okoliczności zdarzenia ustali już biegły z zakresu pożarnictwa.

Z informacji uzyskanych przez NewsLubuski.pl wynika, że samochód był warty pół miliona złotych. Został zakupiony w ramach unijnego projektu realizowanego przez Uniwersytet Zielonogórski oraz Brandenburski Uniwersytet Techniczny w Cottbus (Niemcy).

Aktualizacja: Uspokajamy wszystkich! To tylko żart na Prima Aprilis w wykonaniu OSP Łaz :)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u