Kradzieże katalizatorów to już plaga. W Zielonej Górze wpadli kolejni złodzieje

07 kwiecień 2022
Autor: 
Złodzieje katalizatorów zatrzymani w Zielonej Górze Fot. KMP Zielona Góra

Złodzieje katalizatorów w Zielonej Górze. Policjanci zatrzymali kolejnych mężczyzn. Jeden z nich wpadł na gorącym uczynku.

Od dłuższego czasu z samochodów zaparkowanych na terenie Zielonej Góry, ale i całego województwa lubuskiego sukcesywnie giną katalizatory. Mieszkańcy często wzajemnie ostrzegają się przed ich kradzieżami m.in. na lokalnych grupach na portalach społecznościowych.

Dwóch złodziei w rękach policji

Wszystko wydarzyło się na początku tygodnia w południowej części Zielonej Góry. Patrol policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego około godziny 3:00 zauważył dwóch mężczyzn, którzy próbowali wymontować katalizator z zaparkowanego Volkswagena.

- Na widok radiowozu obaj mężczyźni zaczęli uciekać. Jeden z nich, 35-latek, został zatrzymany na gorącym uczynku. Drugi z mężczyzn, 29-latek, został zatrzymany kilka godzin później. Obaj byli już wcześniej notowani - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Szybko okazało się, że mężczyźni mają na swoim koncie także inne przestępstwa. To również kradzieże katalizatorów, ale i kradzieże z włamaniami do domów w budowie.

Grozi im do 10 lat więzienia

Obaj zatrzymani zostali przesłuchani. 35-latek usłyszał łącznie 7 zarzutów, a 29-latek 6 zarzutów.

- Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat - informuje podinsp. Stanisławska.

Przeczytaj też: Pogoda Lubuskie. Będzie mocno wiało przez kilka dni. Porywy do 90 km/h


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u