Pożar samochodu w Zielonej Górze. Jedna osoba ranna. Wezwano śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)

25 kwiecień 2022
Autor: 
Pożar samochodu w Zielonej Górze. Jedna osoba ranna Fot. Dawid

Pożar w Zielonej Górze. W ogniu stanął samochód dostawczy. Trwa akcja gaśnicza. Ranna została jedna osoba. Na miejsce przyleciał śmigłowiec LPR.

Zgłoszenie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej w Zielonej Górze w poniedziałkowe popołudnie, 25 kwietnia, po godzinie 16:00. Na osiedlu Złote Piaski w sołectwie Sucha (dzielnica Nowe Miasto) doszło do pożaru samochodu dostawczego.

Na miejsce wysłano miejscową jednostkę OSP oraz zastęp z Państwowej Straży Pożarnej. W chwili dojazdu pierwszego samochodu gaśniczego pojazd był już całkowicie objęty ogniem. Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne rozwinęli linie gaśnicze i przystąpili do walki z ogniem.

Jedna osoba ranna, LPR Zielona Góra w akcji

- Według relacji świadków doszło do eksplozji najprawdopodobniej zbiornika z paliwem. W wyniku wybuchu jeden mężczyzna został poszkowowany - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik straży pożarnej w Zielonej Górze.

Kwalifikowanej pierwszej pomocy w pierwszej kolejności udzielili rannemu strażacy. Jednocześnie do akcji zadysponowano podstawową karetkę pogotowia oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany mężczyzna po opatrzeniu przez medyków trafił do szpitala.

Godzina 16:50 - Sytuacja pożarowa została już opanowana. Trwa dogaszanie pojazdu, który doszczętnie spłonął. Dokładna przyczyna pożaru nie jest obecnie znana.

Przeczytaj też: Przywłaszczył auto z wypożyczalni w Zielonej Górze i zniknął. Widziałeś go? (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u