Tragedia koło Świebodzina. Mężczyzna utonął w jeziorze Paklicko Wielkie (ZDJĘCIA)

25 kwiecień 2022
Autor: 
Mężczyzna utonął w jeziorze koło Świebodzina. Trwają poszukiwania Fot. KP PSP Świebodzin, Redakcja

Śmierć nad wodą. Mężczyzna utonął w jeziorze Paklicko Wielkie koło Świebodzina. Był na łódce, która się przewróciła. Ciało 58-latka wyłowiła straż pożarna.

Zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło do świebodzińskich służb ratowniczych w poniedziałek, 25 kwietnia, około godziny 19:20. Na jeziorze Paklicko Wielkie w rejonie miejscowości Nowy Dworek dryfowała łódka do góry dnem.

- Z informacji od świadków wynikało, że miał znajdować się na niej mężczyzna, który łowił ryby. Ponadto na brzegu znaleziono pozostawiony samochód osobowy - informuje bryg. Marcin Bohuszko, rzecznik straży pożarnej w Świebodzinie.

Mężczyzna utonął w jeziorze Paklicko Wielkie

Na miejsce zadysponowano strażaków Państwowej Straży Pożarnej ze Świebodzina oraz Międzyrzecza. W ich skład wchodzili członkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego "Centrum". Ponadto do akcji zaangażowana została jednostka OSP Rusinów i świebodzińskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

- Prowadziliśmy działania na powierzchni oraz pod wodą. Po kilkudziesięciu minutach działań ciało mężczyzny zauważył nurek. Po wydobyciu na brzeg przystąpiono do resuscytacji poszkodowanego i jego ogrzewania, ponieważ był wychłodzony. Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon - relacjonuje mł. kpt. Radosław Cieśla z PSP w Świebodzinie.

Jak doszło do tragedii?

Wszystkie szczegóły i okoliczności zdarzenia będzie wyjaśniać teraz policja pod nadzorem prokuratury.

- Utopił się 58-letni mężczyzna. Analizujemy przebieg i okoliczności tragedii, aby ustalić, czy był to nieszczęśliwy wypadek, stan chorobowy czy też doszło do innego zdarzenia - mówi asp. Marcin Ruciński, rzecznik świebodzińskiej policji.

Przeczytaj też: Pożar samochodu w Zielonej Górze. Jedna osoba ranna. Wezwano śmigłowiec LPR (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u