Gubin: Pijani uciekali motorowerem przed policją. Zeskoczyli z pojazdu i pobiegli do lasu

26 kwiecień 2022
Autor: 
Gubin: Pijani uciekali motorowerem przed policją Fot. KPP Krosno Odrzańskie

Policyjny pościg za motorowerem koło Gubina. W trakcie ucieczki dwóch mężczyzn zeskoczyło z jednośladu i pobiegło do lasu. Obaj byli pijani.

Wszystko wydarzyło się w sobotę, 23 kwietnia. Patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego z Krosna Odrzańskiego patrolował drogę Chlebowo - Łomy w gminie Gubin. Nagle mundurowi zauważyli jadący w ich kierunku motorower, którego kierowca i pasażer nie mieli założonych kasków.

- Na widok radiowozu kierowca zwolnił, zawrócił i zatrzymał się, a następnie zeskoczył z pojazdu i zaczął uciekać do lasu. Kierownicę przechwycił pasażer - relacjonuje podkom. Justyna Kulka, rzecznik krośnieńskiej policji.

Pijani mężczyźni zatrzymani

Ostatecznie motorower został porzucony, a obaj uciekinierzy postanowili schować się w kompleksie leśnym. To im się nie udało, ponieważ zostali zatrzymani przez policjantów.

- Żaden z nich nie przyznawał się do kierowania motorowerem. 22-letni kierowca bez uprawnień do kierowania motorowerem miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie, natomiast 17-letni pasażer ponad 1,5 promila - informuje podkom. Kulka.

Teraz kierujący odpowie za szereg przestępstw i wykroczeń. To m.in. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, jazda bez uprawnień i przewożenie pasażera w stanie nietrzeźwości. Za popełnione czyny 22-latek odpowie przed sądem, natomiast 17-latek przed sądem dla nieletnich.

Przeczytaj też: Wypadek na DK27 pod Zieloną Górą. Zderzenie busa i osobówki. Jedna osoba ranna (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u