Chcieli ukraść samochód, pękła linka do holowania. "Łup" wjechał do rowu i uderzył w drzewo...

05 maj 2022
Chcieli ukraść samochód, pękła linka do holowania. "Łup" wjechał do rowu i uderzył w drzewo... Lubuska policja

Dwóch mężczyzn próbowało ukraść samochód przy użyciu linki holowniczej. Akcja zakończyła się pełną porażką. "Łup" zjechał z drogi do rowu i uderzył w drzewo. 

Maj dopiero się rozpoczyna, a już teraz możemy przyznać tytuł najgorszych złodziei miesiąca dla 27-latka i 33-latka, którzy chcieli ukraść samochód osobowy marki Volkswagen Polo. Wszystko wydarzyło się w niedzielę, 1 maja w pobliżu Żar. Mężczyźni postanowili wykorzystać do kradzieży linkę holowniczą, niestety plan szybko legł w gruzach.

- Sprawcom nie udało się zabrać samochodu, ponieważ podczas holowania pękła linka holownicza i volkswagen wpadł do rowu uderzając w drzewo. Sprawcy odpuścili sobie kradzież pojazdu, jednak wybili w nim boczne szyby i zabrali radio. - podaje kom. Aneta Berestecka, Oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

Sprawa trafiła do policji w Żarach. Funkcjonariusze już po kilku godzinach od zgłoszenia zauważyli Citroena, którym mogli poruszać się podejrzani i zatrzymali go do kontroli. 33-letni kierowca znajdował się pod wpływem narkotyków, co zostało potwierdzone wykonanym przez policjantów testem. 

Podczas dalszych czynności policjanci ujawnili w pojeździe skradzione kilka godzin wcześniej radio samochodowe. Kierujący oraz 27-letni pasażer zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Kolejnego dnia usłyszeli zarzuty. - dodaje kom. Aneta Berestecka. 

Mężczyznom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Czytaj także - Śmiertelne potrącenie rowerzysty pod Nową Solą. "Opel zjechał na przeciwległy pas"! (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u