Dziś wzmożone kontrole policji w rejonie przejść dla pieszych. Do akcji ruszyły drony (ZDJĘCIA)

12 maj 2022
Autor: 
Dziś wzmożone kontrole policji w rejonie przejść dla pieszych Fot. KPP Żary

Trwa akcja policji "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Jej celem jest bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Kontrole prowadzi się z użyciem dronów.

Czwartek, 12 maja, jest dziś dla policjantów z całego województwa lubuskiego dniem działań pod hasłem "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mundurowi pojawiają się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków z udziałem pieszych i rowerzystów, czyli w pobliżu przejść dla pieszych, przejazdów rowerowych czy ruchliwych ulic.

- Najwięcej wypadków i ofiar wśród pieszych powodują kierujący pojazdami, przede wszystkim samochodami osobowymi. Głównymi przyczynami tych zdarzeń jest nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na przejściu dla pieszych - informuje Komenda Główna Policji.

"Policjanci drogówki reagują na niebezpieczne zachowania"

Akcja "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" prowadzona jest od wczesnych godzin porannych m.in. na terenie powiatu żarskiego. Mundurowi oprócz kontroli rozdają dodatkowo opaski odblaskowe, które niejednokrotnie mogą uratować życie.

- Kierujący nie mogą zapominać, że pieszy wchodzący na przejście dla pieszych lub już znajdujący się na tym przejściu, ma pierwszeństwo przed pojazdem. Zbliżając się do przejścia, zobowiązani jesteśmy zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość i ustąpić pierwszeństwa pieszemu - mówi kom. Aneta Berestecka, rzecznik policji w Żarach.

Przypominamy, że nowy Taryfikator mandatów 2022 przewiduje spore kary za wykroczenia. Na przykład za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się lub wchodzącemu na przejście dla pieszych kierowca otrzyma mandat w wysokości 1500 złotych.

Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego" potrwają do godziny 22:00.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Jechali na jednej hulajnodze. Potrącił ich samochód (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u